Rzęsy magnetyczne, Rzęsy na klej

6 powodów dlaczego nie polubisz rzęs na klej

 

Chyba każda kobieta słyszała o sztucznych rzęsach mocowanych na klej. Wiele osób nie ma jednak pojęcia, że istnieją modele, które można zaaplikować bez użycia kleju. 

Mowa tutaj o rzęsach magnetycznych, które w paskach posiadają dwa lub trzy ukryte magnesy. Jedną warstwę umieszczamy nad naszymi rzęsami, a drugą pod. Magnesy łączą się, dzięki czemu rzęsy pozostają w stabilnym położeniu. Zacisk jest na tyle mocny, że nie przesuwają się one w ciągu dnia. Jest to prawdziwa rewolucja na rynku sztucznych rzęs!

Rzęsy na klej, rzęsy klejone

Dlaczego coraz więcej kobiet rezygnuje z doklejanych rzęs?

1. Posklejane rzęsy i palce

Rzęsy na klej są wyjątkowo problematyczne. Wie o tym każda kobieta, która chociaż raz próbowała przykleić je samodzielnie. Oczywiście z czasem można dojść do wprawy, jednak nauka wymaga ogromnej cierpliwości. Często kończy się tak, że w kleju są nie tylko całe rzęsy, ale również powieka i nasze palce. 

2. Alergie i podrażnienia od kleju

Kolejnym minusem jest oczywiście to, że klej może podrażnić delikatną skórę naszych powiek. Wiele osób ma uczulenie na składniki zawarte w kleju. Najczęściej dowiadujemy się o tym dopiero wtedy, kiedy zaaplikujemy rzęsy na klej. Powieka może stać się czerwona i swędząca. Bardzo często pojawia się opuchlizna. W skrajnych przypadkach zachodzi konieczność leczenia antybiotykami. Pamiętajmy, że taką reakcję mogą wywołać nie tylko kleje „no name”! Nawet, jeśli sięgniemy po produkt dobrej marki, to nie mamy pewności, jak na niego zareaguje nasz organizm.

Jak objawiają się tego typu reakcje?

8 wad przedłużania rzęs, o których nie powie Ci kosmetyczka. Rzęsy magnetyczne nie niszczą rzęs Rzęsy magnetyczne, na klej czy metodą 1 do 1? - Wady i zalety

Rzęsy magnetyczne, na klej czy metodą 1 do 1? - Wady i zalety 8 wad przedłużania rzęs, o których nie powie Ci kosmetyczka. Rzęsy magnetyczne nie niszczą rzęs

3. Przy codziennym stosowaniu rzęsy są drogie

Dobrej jakości rzęsy na klej wcale nie należą do tanich. Jedną parę możemy użyć tylko kilka razy, a więc stale musimy dokupywać kolejne sztuki. Zwykle klej dołączony do kompletu nie jest zbyt trwały, przez co zachodzi konieczność osobnego zakupienia kleju. Są to dodatkowe koszty. 

Większość klejów pozostawia na rzęsach nieestetyczne ślady nie tylko na powiekach, ale również rzęsach. Może zdarzyć się tak, że nie będą one nadawać się do kolejnego użycia. Jeśli klej pozostawi białe nieestetyczne plamy po zaschnięciu, to starannie wykonany makijaż oczu zostanie zniszczony. 

4. Poprawianie rzęs w ciągu dnia – musisz chodzić z klejem w torebce

Warto również wspomnieć o tym, że rzęsy na klej są uciążliwe w noszeniu. Musimy poprawiać je nawet co kilka godzin. W torebce obowiązkowo musimy nosić ze sobą klej do rzęs, aby szybko zatuszować ewentualną wpadkę. 

Ciężko jednak dobrze dokleić rzęsy, jeśli jesteśmy na imprezie, czy też innej uroczystości. Jest to również dość stresujące. Zwykle przez kilka godzin szykujemy się do wyjścia, a sztuczne rzęsy odklejają się już po godzinie. 

5. Trzeba unikać wilgoci

Szczególnie uważać należy w miejscach narażonych na wysokie temperatury. Wilgoć osłabia klej, a tym samym rzęsy szybciej się odklejają. 

6. Makijaż jeszcze bardziej osłabia trwałość kleju

Teoretycznie sztuczne rzęsy nie powinny stawiać nam ograniczeń w makijażu. Zwykle nakładamy je jako ostatni element. Musimy jednak pamiętać, że nałożone na powieki kosmetyki mogą znacznie osłabić jakość kleju. Blogerka urodowa Alina Rose miała problem, aby przykleić rzęsy na klej do powiek pokrytych brokatowym, sypkim cieniem. 

Rzęsy magnetyczne

Dlaczego właśnie one stają się coraz popularniejsze?

Rzęsy magnetyczne aplikowane są warstwowo – jedna warstwa znajduje się pod naszymi naturalnymi włoskami, a druga nad. Łączą się one ze sobą za pomocą dwóch lub trzech magnesów. 

Sposób nakładania rzęs magnetycznych CHARLÈNE za pomocą specjalnej pęsety magnetycznej.

1. Nie trzeba ich poprawiać w ciągu dnia

Rzęsy doskonale trzymają się na powiece pomimo tego, że nie wymagają one ani grama kleju! Dzięki temu nie narazimy makijażu na zniszczenie, a także unikniemy śladów kleju na powiece, czy też rzęsach. Nasz make-up będzie o wiele bardziej efektowny. 

2. Unikniemy wpadek z odklejającymi się rzęsami

Zapomnimy o  wielu kłopotliwych wpadkach (np. odklejenia się rzęs podczas ważnej uroczystości). 

3. Dłuższa trwałość 

Brak konieczności stosowania kleju przedłuża również trwałość samych rzęs. O wiele trudniej jest je uszkodzić, czy też zniszczyć. Dłużej zachowują swoją pierwotną formę. 

4. Nie wyrwiemy rzęs naturalnych podczas ściągania

Ich ściągnięcie również nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Nie musimy ciągnąć za swoje naturalne rzęsy, tak jak jest w przypadku modeli na klej. Wszystko to sprawia, że podczas ściągania rzęs magnetycznych nie wyrwiemy sobie naturalnych włosków.

Ich ściągnięcie również nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Nie musimy ciągnąć za swoje naturalne rzęsy, tak jak jest w przypadku modeli na klej. Wszystko to sprawia, że podczas ściągania rzęs magnetycznych nie wyrwiemy sobie naturalnych włosków.

5. Nie powodują alergii

Rzęsy magnetyczne są całkowicie bezpieczne. Nie wywołują reakcji alergicznych, ani nie osłabiają naturalnych rzęs. Ich stosowanie niweluje ryzyko pojawienia się opuchlizny i innych podrażnień, które mogłyby zostać wywołane przez składniki kleju. 

6. Dowolność w makijażu

Rzęsy magnetyczne dają nam pełną dowolność, jeśli chodzi o makijaż. Klej może nie przykleić się do kremowych, czy też sypkich cieni do powiek. W przypadku rzęs na magnes nie ma znaczenia, co mamy na powiekach. Nie musimy również obawiać się tego, że paski będą nieestetycznie odstawać. Magnesy utrzymują je blisko siebie nawet w takich obszarach, jak kąciki oczu.

Masz uczulenie na klej do rzęs? Sprawdź jak przykleić rzęsy bez użycia kleju

Jest to świetna opcja zarówno na co dzień, jak i specjalne okazje. Dopasowanie magnesów do naturalnej linii rzęs jest na tyle łatwe, że poradzi sobie z tym nawet niedoświadczona osoba. 

Plusem jest to, że aplikacja odbywa się w komfortowych warunkach – zupełnie inaczej, niż podczas mocowania rzęs na klej. Nie brudzimy klejem wszystkiego wokół. Aplikacja rzęs na magnes jest więc bardzo higieniczna. W dowolnym momencie możemy zdjąć rzęsy lub zmienić je na inny model. Nie musimy ich poprawiać podczas użytkowania. Pozostaną w pożądanym położeniu nawet w przypadku najbardziej szalonej imprezy.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating